Hammadde Teknolojİsİ


PMS, hammadde tedarikinde çok titiz davranarak hammadde ihtiyacını dünyada konusunda önde gelen büyük Petrokimya devlerinden sağlamaktadır. Yurtdışından hammadde tedariki sağlanırken, sürekli gelişme içinde olan plastik imalat piyasaları araştırarak yeni geliştirilmiş hammaddeler de nihai kullanıcılara sunulmaktadır.

LLDPE'den Rotasyon teknolojisi ile üretilen mamullerin gıda depolamasında kullanılabileceği; Amerikan Sağlık Teşkilatı (FDA) ile Avrupa Birliği Sağlık Teşkilatı tarafından kabul görmüştür. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Uygulama Merkezi tarafından da uygunluk raporu ile belgelenmiş durumdadır.

Şirketimizin T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünün verdiği "Gıda ile Temasta Bulunan Materyal Üretim Sertifikası" mevcuttur.

Yurtdışında hammadde tedarikçilerimizle yaptığımız stratejik işbirliği sayesinde müşterinin isteği ya da projenin gerektirdiği özelliklerdeki hammadde formüle edilebilmektedir.

Burada gerek söz konusu plastik hammaddenin grade'nin belirlenmesi, gerek yoğunluk melt index ve gerekli olan katı maddeleri, (antioxidant, flame retardant, uv stabilator, pigmentler gibi) en uygun şekilde formüle edilmektedir.

NOT: Web sitemizdeki görsel ve teknik unsurlar tanıtım amaçlı olup, PMS tarafından istenilen değişiklikler yapılabilir.