Kapasİte ve Makİne Parkı


KAPASİTE:

PMS, Polietilen, Polipropilen, ABS, PA, Polyester, PVC gibi bir çok farklı plastik türünü en iyi ve en modern şekilde işleme yeteneğine sahiptir. Kalıp imalatındaki beceri ve yeteneklerini yurt içi ve yurt dışı siparişleri ile geliştirdikten sonra PMS ürün dizisinin gelişimi de oldukça hızlı olmuştur. Temel üretim dizilerini ilerdeki sayfalarda görebileceğiniz firmamız, esnek üretim tekniği sayesinde her türlü talebe en hızlı yanıtı verebilmektedir.

Bugün yurtdışı pazarlara da ürün ve kalıp satışı yapan PMS, aynı dönemde; 2,000 Ton/yıl rotasyon, 1,500 Ton/yıl şişirme, 250 Ton/yıl enjeksiyon hammadde işleme kapasitesiyle, sektörünün öncü kuruluşu olmuştur.

MAKİNE PARKI:

PMS, plastik imalatını en iyi uygulayan firmalardan biri olarak; En ileri teknoloji ile üretilmiş ve tamamen bilgisayar kontrollü makine ve teçhizatıyla sektöründe dev adımlar atmıştır.

Rotasyon Biriminde;

     • 2 adet bilgisayar kontrollü Oyster tipi ithal makine

     • 2 adet çift kollu PMS yapımı rotasyon makinesi

     • 2 adet carrousel tipi bilgisayar kontrollü ithal makine mevcuttur.  

 

 

* PMS, tüm rotasyon makinelerini inşa etme kabiliyetine sahiptir. PMS bünyesinde, Rotasyon tekniği, yedi temel aşama ile şematize etmiştir. 

Şişirme Biriminde;

• 1 adet 2006 model ithal 125 lt plastik ürünler için şişirme makinesi FUL BİLGİSAYAR KONTROLLÜ, (125 Noktadan Parison Kontrolü ile ürünün her noktasında eşit et kalınlığı dağılımını sağlar) 25 Lt. KAFA HACMİ 20Kg.’a kadar ürünleri üretir.

Enjeksiyon Biriminde;

• 1 adet 2013 Model Enjeksiyon Makinesi bulunmaktadır. Enjeksiyon 100 ton/yıl kapasıtelidir.enjeksiyonda ABS, PS, PE, PP, PPRC, POM, PC, PA, PET, PVC gibi termo plastik türlerini işleyebilmektedir.

Hammadde Hazırlama:

üretim kalitesini belirleme ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapabilmek için gerekli hammaddenin hazırlanması amacıyla; extruder companding yapmak için kapasıtesi 800 kg/s granül hammadde reklendirilmesinden sonraki plastiği toz haline getirme değirmen iş merkezinde gerçekleşmekte ve 1200 kg/s kapasiteli çift diskli değirmen makinasını bünyesinde bulundurmaktadır.

Atelye:

Kalıp hazırlamak için 3 ayrı birimde tezgahlar bulunmaktadır, bunlar;

- Modelhane,

- Konvansiyonel tezgahların bulunduğu atölye

- CNC birimi.