Hakkımızda


 

PMS, 1993 yılında, ülkemizde çok da yaygın olmayan Plastik Rotasyon (Rotomolding/Rotational Molding) tekniğini kullanarak, o günkü pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere, İzmir/Pınarbaşı tesislerinde, imalatçı firma olarak ticari hayatına başlamıştır. İlk etapta, piyasada ihtiyaç duyulan polietilen su deposu, asit tankı, tekstil taşıma arabaları ve değişik tipteki kutuların tasarımı ve üretimine yoğunlaşan PMS, daha sonar pazar ihtiyaç ve taleplerinin çeşitlenmesi ile entegre bir plastik işleme tesisi haline gelmiştir.

2003 yılında, 11.000 m2’si kapalı olmak üzere, toplam 20.000 m2’lik İzmir/Kemalpaşa’daki yeni tesisini faaliyete geçiren PMS, üretim kapasitesini ve depolama alanlarını genişleterek müşteri ihtiyaçlarını çok daha hızlı cevaplayacak kabiliyete erişmiştir.

23 Yıllık Rotasyon imalat tecrübesi ile oluşan geniş ürün yelpazesinde şu anda; Yüzer İskele Sistemleri, Yüzer Platformlar, Marina Pontonları ve Marina Kurulumları, Polietilen Tekne ve Kanolar, Su Tankları, Kimyasal Depolama Tankları, Asit Havuzları, Silolar, Taşıma Kasaları / Arabaları, Paletler, Yakıt Depoları, Müşteriye Özel Ürünler ile Dekoratik Ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler uzmanlık alanlarına göre tescilli markalar altında toplanarak gruplandırılmıştır.

PMS’nin; marine ürünlerinden endüstriyel ürünlere, özel tasarım ürünlerden şık ve esnek dekorasyon ürünlerine kadar 4 ana başlıkta faaliyetleri bulunmaktadır;

Dock Marine;

Deniz üzerinde sağlamlığın ve güvenliğin ne demek olduğunu bilen PMS yüzer yapılar, çözümler, projeler ve dizaynlar ile Dock Marine markası altında hizmet vermektedir.

Metarial Handing;

Rotasyon ve şişirme teknolojisinde lider olan PMS' nin üretimini yaptığı depolama ürünlerini ve endüstriyel ürünlerini içerir.

Custom Molding;

Polietilene hayat veren kalıplar, dizaynlar ve mühendislik hizmetleri ile teknoloji birleştiren ürünlerimizin markasıdır.

Furniture;

Farklı tasarımları ile farklı ambiyanslar yaratan PMS nin ışıklı ve ışıksız dekoratif ürünlerinin markasıdır.

 

Faaliyetlerine başladığı günden itibaren temel amacı, tüm müşterilerine ve iş ortaklarına “makul fiyatlarda, yüksek kaliteli ve esnek bir hizmet sunmak” olan PMS,

- İnovasyon ve Ar-Ge’ye verdiği önem,

- Modern ve teknolojik üretim tesisleri,

- Gelişime ve sürekli iyileştirmeye açık kalite anlayışı,

- Sahip olduğu ISO 9001-2000 belgesi ve

- Uluslararası standartlara uygunluğu ve gelişime verdiği önemle Türkiye’de lider, dünyada tanınan polietilen kalıp firması olarak çalışmalarına devam etmektedir.